17 yaşındaki Timur Cihantimur’un çarparak öldürdüğü Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci PD’ye konuştu: Eylem Tok ABD’de tanınmamak için saçını boyatmış

Edanur AKTÜRK AYKOL

Kazada oğlunu kaybeden baba Özer Aci, Patronlar Dünyası’na özel açıklamalarda bulundu.

Bir kız evladı olan Oğuz Murat Aci, ehliyetsiz sürücü Timur Cihantimur tarafından hayattan koparıldı. Oğuz Murat Aci’nin acılı babası Özer Aci ilk kez bir bayramı oğlu olmadan geçireceğini söyledi. Firar eden Timur Cihantimur ve Eylem Tok hakkında çıkan yeni gelişmeler hakkında PD’ye konuşan Özer Aci, son durumla ilgili çarpıcı bilgiler verdi:

“EYLEM HANIM TANINMAMAK VE GÖZETİLMEMEK İÇİN SAÇINI BOYATMIŞ”
Önceki gün Anne Eylem Tok’un ABD basınını susturmak için 200 bin dolar para dağıttığı istihbaratına basınla paylaşan Özer Aci, “Bir de Eylem Hanım saçını boyatmış. Tanınmamak ve gözetilmemek için. Başka arkadaşlarının veya tanıdıklarının adına da bir araba ayarlamışlar. Normalde taksi kullanıyorlardı. Yakalanmamak adına gerekli tüm çabayı gösteriyorlar. Bakalım nereye kadar kaçabilecekler” dedi.

“EL ÖPMEYE GELMEYECEK. O DA EVLADINA ELİNİ ÖPTÜREMEYECEK”
İlk kez bir bayramı oğlu Oğuz Murat’sız geçireceğini söyleyen acılı baba Özer Aci, “Bayrama yaklaşıyoruz. İçimiz buruk. Bir erkek evladımız olarak o vardı. Gerçi kızımız var ama onun yeri ayrı, onun yeri ayrı. El öpmeye kimse gelmeyecek. Yani o da elini öptüremeyecek evladına” diye konuştu.

“BİZİM İLK ACILI BAYRAMIMIZ”
Bu bayramda yüreklerine su serpilmeyeceklerini söyleyen Özer Aci, “Buruk ve kırgın geçecek bayramımız. Evladımıza bayramda müjde veremeyeceğiz. Yüreğimize bir su serpemeyeceğiz. Her şeyin bir ilki oluyor ya, bu bayram da bizim ilk acılı bayramımız olacak. Zaman her şeyin ilacı. Yaralar kabuk bağlıyor ama iyileşmiyor. İçimizdeki yara halen devam ediyor” dedi.

“MİT KONUNUN ÜZERİNDE DURUYOR”
Aci, “Adalet Bakanımıza seslenmiştim, faillerin yakinen takip edildiğini öğrendik. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın konunun üzerinde durduğunu, kısa zaman içinde sonuç alınabileceği söylendi. Şimdi bayram araya girdi, seçim araya girdi. Bayramdan sonra bir gelişme bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“MERHAMETLİ İNSANLAR ABD’DE BENİM YERİME GÖZ, KULAK, EL VE SÖZ OLUYOR”
ABD’de Eylem Tok ve Timur Cihantimur’u yakından takip edenlerle bir iletişimi olmadığı söyleyen Aci, “Benim ABD’den doğrudan iletişim kurmuş olduğum kimsem yok. Sadece merhametli olan insanlar, benim yüreğimi paylaşan insanlar benim adıma orada göz oluyor, kulak oluyor, el oluyor, söz oluyor” diye konuştu.

KAYIP TELEFON GİZEMİ: NASIL BULUNAMIYOR HÂLÂ ANLAMIYORUM
Oğuz Aci’nin kayınpederinin cebindeyken kaybolan telefonun hala bulunamadığını belirten Özer Aci, “Bugünkü teknolojiyle bu telefon nasıl hala bulunamıyor anlayamıyorum. Kaza alanında bir yere düşse bulunurdu. İçinde deliller var da acaba saklanıyor mu? Telefon hala kayıp” dedi.

“BABA BÜLENT CİHANTİMUR’A ŞARTIMI SÖYLEDİM”
Timur Cihantimur’un babası Bülent Cihantimur ile en son 5-6 dakikalığına iletişime geçtiğini söyleyen Aci, “Kendisi 5-6 kişiyle geldi. Hatta sitem ettim. Ondan tek bir şey istedim. Eski eşin ve oğlun teslim olsun dedim. O günden sonra benimle iletişime geçmedi. Ben zaten şartımı söylemiştim. Bir aile dostum aracılığıyla da bana maddi manevi yardım edebileceğini söylemiş. Ben zaten parayı bir kenara koysun, eski eşi ve oğlu teslim olsun demiştim.” ifadelerini kullandı.

“EYLEM TOK’UN ANNESİ, EŞİME ULAŞMIŞ”
Eylem Tok’un annesinin, Oğuz Aci’nin annesi ile iletişime geçtiğini söyleyen Özer Aci, “Eşimi aramış. Eşim de aynen benim söylediğim gibi, ‘Önce torunun ve kızın teslim olsun sonra taziyeye gel’ demiş. Bizim tek isteğimiz budur” diye konuştu.
patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x