O.J. Simpson hayatını kaybetti

Eski eşi Nicole Brown Simpson’ı ve onun erkek arkadaşını öldürdüğü suçlamasıyla yargılandığı yıllar süren davada beraat eden eski Amerikan futbolcusu ve aktör Orenthal James Simpson, hayatını kaybetti.

Ailesi, O.J.’in resmi X (Twitter) hesabından yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı:

10 Nisan’da babamız Orenthal James Simpson kanserle olan savaşına yenik düştü. Etrafı çocukları ve torunlarıyla çevriliydi. Bu zor günlerde ailesi sizden mahremiyet isteklerine saygı göstermenizi rica ediyor.

O.J. SIMPSON KİMDİR?

Eski Amerikan futbolu yıldızı ve aktör O.J. Simpson, eski eşi Nicole Brown Simpson’ı ve erkek arkadaşı garson Ronald Lyle Goldman’ı 1994’ün Haziran ayında öldürdüğü iddiasıyla yargılanmıştı. 8 aydan fazla süren yargılamanın sonucunda, Simpson beraat etmişti.

Simpson, davada kendisini savunması için kamuoyunda iyi tanınan avukatlarla anlaşmıştı. Savunma ekibinin liderliğini Robert Shapiro ve sonradan Johnnie Cochran üstlenmiş ve ekipte F. Lee Bailey, Alan Dershowitz, Robert Kardashian, Gerald Uelmen, John Yahoe ve Carl E. Douglas’ın yanı sıra; DNA kanıtlarında uzmanlaşan Barry Scheck ve Peter Neufeld bulunmuştu.

9 YIL HAPİS YATTI

Görünürde her ne kadar beraat etmiş olsa da bir suçlu olarak anılan Simpson, yıllar sonra 2008’de silahlı soygun ve adam kaçırma suçundan tutuklanmıştı. 9 yıl hapis yatan O.J., 2017 yılında hapishane kurallarına uyması, önceden cezai kanıta sahip olmaması ve halka asgari bir güvenlik riski oluşturmaması gerekçesiyle şartlı tahliye edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x